środa, października 12, 2016

2016 ANANAS - październik

Bardzo przepraszam za opóźnienie w publikacji tłumaczenia!

Jak zwykle, wpis oryginalny na stronie ANG TUTAJ

W październiku wypełniamy Area#10, Stokrotki plus ścieg satynowy i jodełkowy.

Góra tego obszaru opiera się o dolną linię area#8 i area#9. Górna linia area#10 to 120 nitek tkaniny.
Rysujemy dwie przekątne przez 16 nitek tkaniny, przedłużając linie przekątne z area#9. Po narysowaniu przekątnych łączymy je linia poziomą przez 88 nitek tkaniny. Zamykamy w tym momencie area#10.

W area#10 używamy następujących nici:
Stokrotki - Splendor S1006, 4 nitki
Ściegi satynowe - Splendor S904, 6 nitek
Ścieg jodełkowy - Splendor S909, 3 nitki

Oraz koralików Topaz do mocowania których używamy jednej nitki Splendor S1010. Koraliki mocujemy na środku każdej wyszytej stokrotki.

Albo oczywiście używamy naszych zamienników nici:)

Do wyszycia stokrotek używamy koloru z najjaśniejszym odcieniem, igły odpowiedniej dla takiej grubości nici oraz narzędzia laying tool (można użyć drugiej igły. Chodzi o to, żeby dobrze nam się nitki ułożyły, nie krzyżowały, nie zachodziły jedna na drugą. Tylko żeby leżały maksymalnie równolegle – uwagi od tłumacza :D). Ścieg Satin stitch poniżej powinien być zrobiona tą samą nicią którą zostały wykonane ściegi Tent stitch w area#5 i powinien być wykonany przed zaszyciem ściegu jodełkowego. Ścieg jodełkowy (Herringbone stitch) powinien być zrobiony po wyszyciu ściegu satynowego przy użyciu nici która była użyta w area#7

Źródło: http://www.needlepoint.org/StitchOfTheMonth/2016/SOTM201610.pdf

 Zaczynamy wyszywanie w lewej górnej części wyznaczonego obszaru, tam gdzie zmieści nam się cała stokrotka.  Przy wyszywaniu zawsze tak trzymamy kanwę, żeby wyszywany obszar był w dolnej części.  Koraliki w środek stokrotek wszywamy dopiero po wyszyciu wszystkich ściegów z tego obszaru.  Ścieg jodełkowy wyzywamy od lewej do prawej.  Jeśli do wyszywania stokrotek używa się grubszych nici niż zalecane, może być konieczność poszerzenia igłą otworu, tak żeby wszystkie ściegi stokrotki się zmieściły.

Źródło: http://www.needlepoint.org/StitchOfTheMonth/2016/SOTM201610.pdf

3 komentarze:

 1. Dziękuję bardzo Yenulko za tłumaczenie. Stokroki ładne, ale poprawiawie nitek mnie przeraża przy tej ilości kwiatków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie zaczęłam, oczy wymagają odpoczynku .... :( a tak się cieszyłam, że jestem na bieżąco

   Usuń
 2. Wreszcie się zabrałam za stokrotki i wcale mi się nie podoba wyszywanie 4 nitkami muliny satynowej.

  OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy ...