sobota, października 01, 2011

Flower of Italy - październik - tłumaczenie

Witam wszystkich:)

słowem wstępu powiem że bardzo, ale to bardzo podobają mi się wasze romby :) Ja już tego wzoru nie będę wyszywać, poczekam na następny, ale serce rośnie i oczy się radują jak oglądam wasze coraz trudniejsze i coraz piękniejsze sploty :)

A teraz do dzieła:)

Październikowa część nazywa się Walnetto.Jego wyszywanie dzielimy sobie na dwie części:

Część pierwsza - tworzymy ramiona Walnetto. Używamy dwóch nitek koloru nr. 2 i koloru nr. 7. Można użyć dwóch kolorów tak jak projektantka, że powstają dwie strefy jak by, a można że na przemian.

Lecimy :) Wg poniższego schematu - wyciągamy igłę na wierz tam gdzie jest numer 1 (przy dolnej krawędzi schematu) i wbijamy w dół tam gdzie na schemacie jest nr. 2 (prawa krawędź schematu). Do góry przebijamy w 3 i idziemy do 4, ale należy pamiętać żeby nić przeciągnąć pod tą, która łączy nr. 1 i 2. I dalej wg schematu, zawsze do góry w nieparzystych, do dołu w parzystych numerach pamiętając żeby pomiędzy nieparzystym a parzystym przewlec nić POD .Zieloną linią na schemacie zaznaczono jak układają się ramiona.

A teraz część druga - czyli część wewnętrzna ramion. Tworzymy coś na kształt koła zaznaczonego na poniższym schemacie na niebiesko. Numery na schemacie wewnątrz okręgu to te wyszyty przy okazji tworzenia ramion. W tej części zaczynamy od nr. 81 (dolna część schematu po lewej od środka). I tak samo jak poprzednio - wychodzimy do góry w 81, przeciągamy pod ramieniem, krzyżujemy z następnym ramieniem i wbijamy w 82. Trzeba patrzeć na schemat i na zdjęcie, żeby dobrze nić prowadzić.Powodzenia !!!

4 komentarze:

 1. O ludzie, jakie to skomplikowane i wymagające precyzji, ehhh, może kiedyś spróbuję

  OdpowiedzUsuń
 2. º° ✿
  ♥ °
  Amiga,
  O bordado é muito bonito mas parece bem difícil.
  Bom fim de semana!
  Beijinhos.
  Brasilº° ✿
  ✿♥ °

  ..(░)(░)
  (░)(♥)(░)
  ..(░)(░)

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam ten wzór, chyba jeden z fajniejszych w całym FOI, już się nie mogę doczekać kiedy się z nim zmierzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za tłumaczenie:) Na razie wygląda na nieco skomplikowane:D ale zobaczę, jak w trakcie robótki będzie:))

  OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy ...