wtorek, kwietnia 01, 2014

2014 Stitch of the month - kwiecień

Oryginalny wpis: LINK


Odciąć nadmiar kanwy pozostawiając około 6 nitek zapasu poza pierwotną fastrygą wyznaczającą rozmiar bransoletki. Usunąć fastrygę o ile nie zrobiłyście tego wcześniej.
Podwinąć brzegi bransoletki w ten sposób że dwie nitki kanwy pozostaną widoczne a pozostałe 3-4 nitki podwinąć pod spód.
Używając dowolnego koloru nici (sugestia Autorki: użyć tych samych nici co do haftu brzegowego) zabezpieczyć brzeg używając ściegu "Open Binding Stitch" na wszystkich czterech brzegach bransoletki.
Sekwencja kroków jest następująca: "5 do przodu, 3 w tył". Ściegi "w przód" nie będą trafiać  w ściegi "do tyłu". Zabezpieczanie zaczynamy na brzegu, gdzieś w środkowej jego części, a nie na rogu! Może się zdarzyć że na rogach będzie trzeba powtórzyć ścieg aby pokryć dokładnie brzegi kanwy.


Przyciąć materiał  wyściółkowy (wewnętrzny) tak aby pasował do rozmiaru bransoletki, wyprasować, podwinąć brzegi o ile istnieje ryzyko strzępienia się.

Z przodu bransoletki przymocować pierwszą część zaczepu. Najlepiej przyszywając przez monokanwę.Zamocować drugą część zapięcia do części wewnętrznej bransoletki.  Zawinąć bransoletkę w kółko tak aby pełny wzór rombu pokrył połówkę rombu z zapięciem. Umieścić we właściwym miejscu zapięcie wewnętrzne i przymocować je tylko do wyściółki. Oczywiście jeśli uznacie że to niewidoczne można przyszyć wewnętrzne zapięcie również przyszywając je do ozdobnej części.

==================

W maju zupełnie nowa bransoletka :D


1 komentarz:

  1. Dziękuję bardzo Aniu za tłumaczenie i pozdrawiam cieplutko !!!

    OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy ...