wtorek, marca 01, 2011

Flower of Italy - marzec - tłumaczenie

W tym miesiącu mamy do czynienia z bardzo ciekawym efektownym wzorem, który nazywany jest Amadeus. Składa się on z 8 części układających się w gwiazdę.

Zdjęcie gotowego marcowego elementu można zobaczyć tutaj.

Jest to jeden z miesięcy gdzie widoczne będzie jak widać tło.

Nie wiedzieć dlaczego autorka miesza strasznie tłumacząc zawiłości wzoru, ja tu skrócę te wywody przechodząc do praktycznego meritum – czyli jak wyszywać :).

Na szczęście schemat jest bardzo czytelny i dobrze ponumerowany. Każde ramię gwiazdy, która wychodzi w końcowym efekcie, składa się z poziomego i pionowego fragmentu i każdy z nich wyszyty jest jednym z dwóch używanych w tym miesiącu nitek.

Wzór, który nazwałam poziomym, wyszywany jest nitką Autumn Gold #041 (lub wybranym przez nas odpowiednikiem) według schematu zamieszczonego tutaj.

Wzór, który nazwałam pionowym, wyszywany jest nitką Cranberry #062 (lub wybranym przez nas odpowiednikiem) według schematu zamieszczonego tutaj.

Jak wygląda oryginalne zestawienie kolorystyczne w danym miesiącu pokazała superancko Ania tutaj.

Cóż zostaje mi życzyć Wam powodzenia w marcowym wyszywaniu, a sobie ogarnięcia się na tyle żeby pofarbować w końcu potrzebne kolorki :)
M.

4 komentarze:

 1. Piękny będzie ten marzec - ja się zbieram do kupna ramki:D
  P.S. pierwszy linek (z przykładem) jest niepoprawny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu dziękuję za info już poprawione :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy okazji marca przypomniał mi się komentarz Lili ze stycznia : "Te zawijaskowe ściegi, to wyszyte rozwiązanie zadania - jaką krzywą tworzą środki odcinków o końcach leżących na dwóch prostych prostopadłych? Rozwiązanie, to hiperbola :-)"
  I mamy swoją matematykę w wyszywaniu! I kto mi powie że kobiety nie są techniczne?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten ścieg spodobał mi się od pierwszego rzutu oka - chyba się zmobilizuję w końcu :D

  OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy ...