sobota, grudnia 03, 2011

Flower of Italy - grudzień - tłumaczenie

Witajcie,

bardzo przepraszamy za opóźnienie w publikacji tłumaczenia - postaramy się w przyszłości żeby tak się nie działo :)

Uwierzycie że to już grudzień?? Tak szybko minęło, i takie piękne prace udało się wam stworzyć że dech zapiera:)

W grudniu pozostało wykończyć nasze romby obramowaniem i wypełnieniem tła.

Cały schemat do wypełnienia grudniowej części:Najpierw obramowanie czyli Angel Wings.Używamy dwóch nitek koloru nr. 5 zarówno do skośnych jak i prostych anielskich skrzydełek.Proste anielskie skrzydła
Skośne anielskie skrzydła
Przejście pomiędzy skośnymi a prostymi anielskimi skrzydłami


Oba rodzaje skrzydełek mają wspólne dziurki wzdłuż górnej części skrzydełek. Można skończyć skrzydełko w dziurce #12 i przejść do dziurki #4 lub #1 (w zależności od tego wg którego schematu wyszywanie) przechodząc igłą od dołu do góry i zacząć następne skrzydełko. Poniżej są dwa schematy do wyszywania skrzydełek, w zależności od tego czy wyszywacie od lewej do prawej czy od prawej do lewej.Schemat A dla tych co wyszywają od lewej do prawej
Schemat B dla tych co wyszywają od prawej do lewej


Można też przeciągnąć nić pod nićmi wzdłuż dolnej sekcji skrzydełka żeby uniknąć cienia.

UWAGA - dwa skrzydełka w górnej cześci całego obramowania i dwa skrzydełka w dolnej części całego obramowania są o 1 nitkę szersze od pozostałych - obejrzycie w powiększeniu cały schemat do wypełnienia i powiększenia (pierwszy w tym poście)

Metoda wyszywania skośnych skrzydełek jest taka sama. Ci którzy wyszywają od lewej do prawej posługują się schematem C, a ci którzy wyszywają od prawej do lewej wyszywają wg schematu D.Schemat C do wyszywania od lewej do prawej
Schemat D do wyszywania od prawej do lewej


Jak już się uporamy ze skrzydełkami i mamy swoje obramowanie, możemy się zabrać za wypełnienie tła.Używamy nici nr. 9 żeby wyszyć wypełnienie tła. Używamy prostych backstitchy obejmując po skosie 3 nitki żeby powstał nam romb. Mocujemy nić do obramowania w najdalszym prawym rogu i wyszywamy po przekątnej. Jak nam wygodnie, poniżej dwie opcje.

Należy się tylko upewnić, że nie przecina się otwartych przestrzeni, żeby potem nie było wrażenia cienia. Nić mocujemy i kończymy pod obramowaniem z anielskich skrzydełek.A TUTAJ można obejrzeć kilka wersji wyszytych przez Amerykanki, i są podane zamienniki nici jakie zastosowały.

I to wszystko :) Tym samym projekt Flower of Italy zaprojektowany przez Ro Pace dobiegł końca:)
Dziękuję że chcecie się bawić we wspólne wyszywanie needlepointowych Stitch of the month from ANG razem z nami.

To co? Do zobaczenia w styczniu przy nowym projekcie??:)

4 komentarze:

 1. wow, calosc wyglada przeslicznie:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie natomiast wersja oryginalna średnio przypadła do gustu... ale już pracuje nad autorską, mam nadzieję ukończyć w ten weekend :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Yenulko, dzięki za opis PL.
  Zakończenie mojego FOI też nie będzie takie jak Ro Pace wymyśliła.
  To chyba oznacza, że wypadłam z gry. ;-(

  OdpowiedzUsuń
 4. Wersje autorskie bardzo mile widziane i wcale nie oznaczają wypadniecia z gry:) wręcz przeciwnie:) a przyszloroczny projekt da jeszcze więcej możliwości popisania się inwencją twórczą:)

  OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy ...