czwartek, lipca 01, 2010

APOM - lipiec - tłumaczenie

Czekaliśmy, czekaliśmy i wreszcie zaczynamy wyszywać lipiec :)


Tutaj znajduje się oryginalny przepis na lipcowy APOM.

W lipcu zajmujemy się tym samym obszarem co w czerwcu - będziemy zagęszczać dotychczas wyszyte ściegi satin stitch przy użyciu dwóch kolorów (B i C) i trzech ściegów.

Zaczynamy od ściegu pierwszego: Tent i Reverse tent czyli namiociki. Ściegi wykonujemy odpowiednikiem nici Accentuate z grupy kolorów B wg schematu zamieszczonego TUTAJ. Na schemacie ściegi te oznaczone są kolorem fioletowym.
Przykład ściegu tent

Ścieg drugi Eyelet wykonujemy odpowiednikiem nici Silk Lamé z grupy kolorów B (zaznaczone na schemacie kolorem niebieskim)
Przykład ściegu Eylet. 

Projektant podkreśla zalecenie aby wszystkie nici podczas wyszywania kierować do środka, czyli zgodnie z przytoczoną powyżej numeracją.  Wszystko po to aby się nici ładnie układały i aby w centralnym elemencie ściegu powstała ładnie wykończona dziurka. Jeśli nitki się nie mieszczą należy nieco powiększyć otwór w materiale np grubszą igłą, szydełkiem itd... *

Ścieg trzeci to Inverted Smyrna Cross który wykonujemy odpowiednikiem nici Kreinik #12 z grupy kolorów grupy C (zaznaczone na schemacie kolorem zielonym)
Przykład ściegu Inverted Smyrna Cross.

UWAGA: na brzegach naszych kwadratów (obszar C) należy zamiast krzyży użyć ściegu Eyelet. Po prostu spójrzcie na schemat i wszystko będzie jasne.

Do pracy rodacy!

A.* odkrywcze... [przypis złośliwego tłumacza]

4 komentarze:

 1. No piknie - jest trochę do roboty - ale pomyślę czy do sierpnia nie poczekać hihi. Ania ja się kieruję Twoim doborem kolorów (znaczy grupy oryginalne kontra Twoje) więc czekam na to jak Ty wyszyjesz dopiero ja się jakoś spróbuję odnaleźć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Madziu,jak Ty się kierujesz moim doborem kolorów to nie wiem czy w lesie nie wylądujesz ;) bo ja niby ortodoks i pedant jestem, ale jak się pomylę i mi nie wadzi to olewam sprawę. Już Yenulka mnie przyłapała jak zamiast perłówki różowej użyłam DMC różowego. Bo się pomyliłam :( Ale nie wadziło mi w ogólnym rozrachunku to zostawiłam.....

  Lizart i inne Dziewczyny ze świata już zrobiły Lipiec :D

  OdpowiedzUsuń
 3. nie marudź kochana idzie Ci świetnie, a wiesz jak jest jakby nie wyszło zawsze będzie na kogo zwalić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też widziałam wyszyte u Lizart - bardzo bardzo mi się podoba jej dobór kolorów!!
  Ania, myślę że o żadnym lesie nie może być mowy, bo bardzo fajnie Ci wychodzi kolorystyka :)

  OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy ...