czwartek, maja 16, 2013

FWF - maj - Kalliope

Coraz bardziej mi się podoba tegoroczny projekt i jestem bardzo zadowolona, że wybrałam tę właśnie wersję kolorystyczną :)))


Przy okazji czytania posta z zadaniem na ten miesiąc - przyjrzałam się dokładnie zdjęciu z haftem wykonanym przez projektantkę, no i wreszcie wyleczyłam się z kompleksów związanych z prześwitującą kanwą. Tam to dopiero są prześwity! Widocznie tak ma być :))

Przy okazji chcę pokazać zdjęcie porównawcze monokanwy Royal Canvas 18ct z kanwą jednonitkową nazywaną kanwą do haftu ubraniowego (???). Wyżej tenże sztywnik, niżej monokanwa:


Wyglądają prawie identycznie, sztywność ta sama, struktura taka sama, tylko sztywnik ma przepisowych 88 nitkek na 10cm, a RC - tylko 70.

4 komentarze:

 1. Oho! Faktycznie kolorystycznie bardzo dobrze to to się układa. I choć u mnie kolory inne, to az się doczekać nie mogę kiedy obfocę kwiecień i zacznę maj. Bo patrząc na Twoją pracę, to jestem zdanie, że coraz piekniej na tych materiach się robi, coraz piękniej.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja jestem coraz bardziej zaintrygowana, co będzie dalej i jakie kolory nam pokażesz :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolorystyka nie będzie niespodzianką, bo wzięłam jeden z zestawów zaproponowanych przez projektantkę, natomiast nie znamy jeszcze całego wzoru, więc trudno było przewidzieć, czy to się jakoś fajnie poukłada... Po wyhaftowaniu błękitno-złotej ramki miałam wątpliwości, ale teraz bardzo mi się podoba to co się wyłania :)

   Usuń
 3. WITAM,PODZIWIAM,POZDRAWIAM I ZAPRASZAM DO DOBRYCH CZASÓW.Jola

  OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy ...