wtorek, lutego 01, 2011

APOM - czerwiec, lipiec, sierpień - Karolina

APOM śmiga, jak nie wiem. Przeczytałam na którymś blogu prezentującym needlepointa, że te prace mają to do siebie, że jak się zacznie, to tylko brak nitek potrafi przerwać prace nad nimi. Zgadzam się w 100% :)

Czerwiec zrobił się oczywiście szybiutko, z lipcem trochę więcej zeszło, bo musiałam pruć (znowu!), jednocześnie robiłam sierpień na pierwszym kwadracie, bo jakby zupełnie nie pasowały kolory, to mniej będzie prucia. Ale kolory spasowały :)

Czerwiec:

Lipiec i sierpień:Tutaj widać, jak pełny kwadrat przeistoczył się w dywanik.Ten dywanik jest przecudny. Patrzę na zdjęcie i na żywy obrazek i widzę różnice. Reszta prac też tak musi wyglądać na żywo - jeszcze lepiej.

11 komentarzy:

 1. prrrr szalona :)

  śliczne zestawienie kolorystyczne! czekam na ciąg dalszy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jesteś niesamowita :)piekny!

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo, dywanik przepiękny, i te kolory, mniam, mniam :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tempo masz nieziemskie;pięknie wygląda ten Twój dywanik :):)
  Napisz, jak się haftuje na tej kanwie, bo ja też mam zamiar na takiej tkaninie haftować needlepointowe wzory mimo,że do FOI mam już monokanwę. Chcę mieć możliwość wyprania tych cudnych haftów, bez obawy,że znów z wody szmatę wyciągnę. Nie uznaję szkła w obrazkach z haftami.

  OdpowiedzUsuń
 5. tempo takie, bo wykonuje się super - teraz ramka, a ramka jest nudna, to się wlecze i wlecze
  co do kanwy - nie ma problemu z nitkami, nie są za gęste, nie trzeba rozwalać dziurek, żeby się pomieściło wszystko :) przy tych niebieskich motywach, gdzie było 16 wbić bodajże, fajnie to wyszło i w ogóle
  generalnie, ta kanwa mi się podoba do takiej pracy :) szukałam monocanvy w polskich sklepach i nie znalazłam, znalazłam na ebayu, ale coś mi się wydaje, że i tak zostanę przy kanwie, bo efekty są ok

  OdpowiedzUsuń
 6. A na jakiej kanwie wyszywasz? Mnie się wydawało że to Aida jest?

  Piękne kolory no a tempo - fiu fiu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. aida 18 z dmc, kolor taki jakiś kremowy

  OdpowiedzUsuń
 8. Aida nie jest kanwą ;)

  Tak wygląda kanwa:
  http://2.bp.blogspot.com/_9YkQEoq2fUo/THzWz_eY2dI/AAAAAAAAEOM/JJniVHYsf-8/s1600/zakupy+sewandso+pomylka+4.jpg

  A tak Aida:
  http://www.gobelinek.com.pl/index.php?tkaniny=&symbol=A01&rodzaj=Aida

  OdpowiedzUsuń
 9. to już jestem głupia, dla mnie to zawsze były zamienniki, zawsze kupując mówię, że chcę kanwę i dostaję jak widać aidę
  chociaż, jak patrzę na definicję:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kanwa
  to widzę zdjęcie kanwy - materiału z dziureczkami :)

  OdpowiedzUsuń
 10. no i to jest przykład na to że wikipedia kłamie. Choć wydaje mi się że po prostu w tym momencie jest niedoprecyzowanie i błędne zdjęcie - bo nawet jest napisane że równe rzadkie sploty :)

  A co do używania tych określeń zamiennie w życiu to i owszem w naszych pasmanteriach gdzie nie ma wyboru mamy do czynienia z aidami jedynie a więc nie ma problemu każdy kto wyszywa kupuje ten materiał i jak go nazwie tak sprzedawca wie o co chodzi. Problem zaczyna się w sklepach wysyłkowych gdzie już wybór jest znaczący :) i umiejętność odróżnienia czasem bywa kluczowa :)

  OdpowiedzUsuń
 11. no niestety, chyba z racji ograniczonego asortymentu w naszych pasmanteriach wrzuca się to wszystko do jednego worka :( A potem może to być mylące.

  OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy ...