poniedziałek, marca 18, 2013

monocanva

Jak wiecie, najlepszym materiałem do needlepointa jest monocanva, czyli specjalnie usztywniany materiał jednonitkowy. Najbardziej popularna jest monocanva 18 ct, którą w USA można kupić w różnych kolorach. W części wzorów needlepointowych można się spotkać też z takim materiałem jak Congres Cloth, który jest trochę mniej sztywny niż monocanva, za to jest gęściejszy - ok. 27 ct.

Jeden ze sklepów w Polsce (z którym żeby była jasność nie mam żadnej umowy sponsorskiej) ma w swojej ofercie materiał, który ze spokojem sumienia mogę wam polecić do prac needlepointowych. Zamówiłam kawałek specjalnie po to, żeby dokonać porównania, i muszę wam powiedzieć, że ma wszelkie zalety monocanvy.

Jest sztywny (odrobinę mniej niż monocanva, ale to widać tylko wtedy, kiedy mamy oba te materiały równocześnie przed sobą)
Różni się delikatnie odcieniem bieli (ale to też widać tylko jak są oba obok siebie)

Zresztą, zobaczcie sami:)
Kto zgadnie która jest która?:)

Więc kto się do tej pory wahał czy spróbować i odstraszała go niemożność zdobycia materiału to już teraz może śmiało brać się do pracy:)

Materiał o którym powyżej to:
Royal Canvas 18 ct
Wysokiej jakości mono kanwa mocno usztywniona
o gęstości 70 dziurek / 10 cm
szerokość: 100 cm
kolor: biały
100% bawełna

(info ze strony sklepu Hobby Studio http://www.hobbystudio.pl/)

4 komentarze:

 1. Nie nadążam... Ja na tej Royal Canvas 18ct z Hobbystudio haftuję FWF i wyhaftowałam APOM, pisałam i pokazywałam w swoich postach. I cały czas byłam przekonana, że mono kanwa to dokładnie to samo co monocanva, tylko tak bardziej po polsku napisane. W swojej naiwności (i zwyczajnie w przekonaniu, że to jedno i to samo) podpisałam nawet swój APOM "monocanva Royal Canvas". Teraz zgłupiałam... W takim razie czym się różni monocanva od mono kanwy - poza pisownią? i ewentualnie producentem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hmmm, teraz chyba ja nie rozumiem :) powyższy post miał pokazać żę Royal Canvas dostępna w hobby studio niczym się właściwie nie różni od monocanvy która jest sprzedawana w USA i można ją spokojnie do projektów needlepointowych używać.

   Rozumiem że odczytujesz to inaczej?:)

   Usuń
  2. Chyba rzeczywiście coś pokręciłam w odbiorze :) myślałam że to jednak zupełnie inne tkaniny, tylko wyglądają prawie identycznie - zapytałam, żeby się upewnić. Taka chwila pomroczności jasnej :))

   Usuń
  3. lepiej zapytać, też wychodzę z tego założenia - tylko jeśli jest niejasno napisane to może powinnam poprawić:)

   nie chciałam tez bezczelnie sklepu reklamować :)

   Usuń

Porozmawiajmy ...