wtorek, września 03, 2013

2013 Stitch of the Month - wrzesień

Znowu muszę zacząć od przeprosin - moje dziecko rozpoczęło edukację w pierwszej klasie, i chyba najbardziej przeżywa mamunia :) Nie skojarzyłam że pierwszy września w szkole to też pierwszy września i powinnam zrobić tłumaczenie. Wybaczycie po raz kolejny?:)

W tym miesiącu troszkę zacznie się dziać :)

Jak zwykle - cały oryginalny wpis na stronie ANG TUTAJ

Używamy nici:
Main Color (kolor główny) - Medium Dark lub nasz odpowiednik

Na monocanveie 18 ct - 5 nitek muliny
Na Congress Cloth - 4 nitki muliny

Pierwszy etap to wypełnienie pozostałej jeszcze połówki rąbów ściegiem gobelinowym - wypełniamy tak wszystkie 56 elementów:

Źródło: http://www.needlepoint.org/StitchOfTheMonth/2013/images/Step-9-Graph-1.jpg
Następny etap, to nici Kreinik Metalic lub nasze odpowiedniki:
na monocanveie 18 ct - #8 braid
na congress cloth - #4 braid

Na wierzchu ściegu gobelinowego wyszywamy Eyelet Stitch wg poniższego schematu:
Źródło: http://www.needlepoint.org/StitchOfTheMonth/2013/images/Step-9-Graph-2.jpg
A tak wygląda schemat obu elementów razem:

Źródło: http://www.needlepoint.org/StitchOfTheMonth/2013/images/Step-9-Graph-3.jpg
I na koniec zdjęcie całości po wrześniowym etapie:
Źródło: http://www.needlepoint.org/StitchOfTheMonth/2013/images/Step-9-Picture.jpg
Do zobaczenia za miesiąc - mam nadzieję że w końcu uda mi się wyrobić na czas :)

4 komentarze:

 1. Ja też jestem trochę spóźniona... Zadanie sierpniowe na tyle mnie rozczarowało, że postanowiłam je odłożyć i zrobić razem z wrześniowym. Wczoraj obejrzałam sobie ten etap na stronie ANG i nadal jestem rozczarowana, ale szczerze mówiąc nie bardzo mi się podoba ta wersja kolorystyczna, którą pokazuje projektantka, więc może to dlatego tak marudzę... Dzisiaj zabieram się za odrabianie lekcji sierpień-wrzesień, no i zobaczymy jak to wyjdzie w moich fioletach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam podobne odczucia jak Kalliope. Przestałam wyszywać, by sprawdzić co będzie się działo później. I to później niezbyt mi się podoba. Mam pomysł na zmianę, ale boję się, że może nie współgrać z resztą, której nie znam. I teraz sobie zadaję pytanie: wyszyć tak jak jest? ze zmianą? czy może poczekać do października? A może w mojej wersji kolorystycznej ok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja pomimo braku entuzjazmu jadę dalej według planu, bo mam nadzieję, że projektantka wie co robi i ma wizję jakiegoś odlotowego dzieła :))) Dzisiaj mam już odrobiony sierpień i wrześniowy podkład gobelinowy i nawet mi się zaczęło podobać :) nie wiem czy złotko na wierzchu nie zepsuje efektu, ale co tam, robię jak każą!

   Usuń
  2. Jestem ciekawa jaki osiagniesz efekt :). Ja swoją pracę wyjęlam, muliny też. Dodatkowo mam zamiar użyć blyszczacą nitkę mieniącą się kolorami haftu. I jeszcze pomyślę nad tym wszystkim.

   Usuń

Porozmawiajmy ...