wtorek, kwietnia 12, 2016

2016 ANANAS - kwiecień

Kwietniowe tłumaczenie, z opóźnieniem za co serdecznie przepraszam.
Jak zwykle w tym roku cały wpis w postaci pliki PDF na stronie ANG:

Area#4 Cameo Stitch

Górna część obszaru który wyszywamy w kwietniu wykorzystuje dolną linię z area#3.  Góra area#4 to w sumie 48 nitek – 24 nitki na prawo i 24 nitki na lewo od wierzchołka trójkąta.

Rysujemy dwie przekątne linie boczne na 12 nitek. Należy wrócić do schematu głównego pokazującego wszystkie obszary jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości przy wyznaczaniu obszaru. Pp narysowaniu linii bocznych łączymy je poziomo, przez 24 nitki tkaniny. Tworząc dolną linie bazową area#4.

Tak samo rysujemy area#4 na każdym z pozostałych trzech boków naszej pracy. I powinniśmy uzyskać efekt podziału jak na głównych schemacie, który pokazany był we wstępie do rozpoczęcia prac.


Tak wygląda gotowy wyszyty area#4

 Bierzemy nici, które wg naszej wstępnej rozpiski przypisane są do wyszywania area#4 – w oryginale są to Splendor S982 4 ply i Kreinik #12 o numerze 002.
Uwaga odnośnie odcienia – powinniśmy użyć odcienia, który jest o jeden ton jaśniejszy od poprzednio użytego.


Wyszywanie ściegu Cameo Stitch.

Zaczynamy wyszywanie tego obszaru w jakimkolwiek miejscu, gdzie jesteśmy w stanie wyszyć kompletną część pokazaną w prawych górnym rogu schematu.
Kiedy wyszywamy ten obszar, należy tak obrócić materiał, żeby sekcja którą wyszywamy była na dole. Należy pamiętać, że Kreinik jest wykorzystywany tylko w środkowych dwóch rzędach.

Patrząc na zdjęcie wyszytego area#4 łatwo zauważyć, że Camea Stitch jest wyśrodkowany w stosunku do dolnego punktu area#2. Widać też na tym zdjęciu, że nie jest możliwe aby koralik był centralnie w stosunku do krzyża wyszytego Kreinikiem w area#4. Jeśli chcemy żeby tak było, należy dodać trzeci, pionowy ścieg do centralnego motywu, który wyśrodkuje koralik.

Diagram do area#4 poniżej.


Szare ściegi – Splendor #982
Białe ściegi – Kreinik #002

Pozdrawiam
yenulka


2 komentarze:

  1. Dziękuję bardzo za tłumaczenie !
    Mój haft czeka na zlitowanie za kanapą, ale czasu nie mam- mnóstwo robótek na wczoraj leży rozgrzebanych. Idę kontury robić na pamiatce I Komunii, a jeszcze dwa hafty dla wnuków na kartki muszę zrobić i 4 inne rzeczy w toku. To się porobiło, a tymczasem po powrocie do domu najchętniej poszłabym spać.

    OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy ...