niedziela, sierpnia 01, 2010

APOM – sierpień – tłumaczenie

Sierpień nie jest zbyt skomplikowany, być może dlatego że są wakacje, podróżujemy, leżakujemy i zajmujemy się innymi rzeczami, a może już tak będzie do końca roku będą dorzucać takie małe elementy – no zobaczymy.

Tu mamy cały opis sierpniowych wyczynów.

W sierpniu wyszyć należy ścieg: Octagonal Eyelets, którego schemat można znaleźć tutaj.

We wzorze trzeba będzie wykorzystać cały ścieg, bądź też jego elementy, w zależności od położenia go we wzorze.
Ważne jest, żeby ścieg ten wykonywać według instrukcji, poruszając się zgodnie z cyferkami ze schematu. Wyszywanie ramion ściegu po kolei, czy według swoich własnych pomysłów może przynieść niepożądane efekty: przykład 1, przykład 2.

W sierpniu używamy nitek z rodziny A – w oryginale 2 nitek Splendor Silk (wydaje mi się że to będzie ta sama nitka, którą wyszywane były krzyżyki w dużym krzyżu – te pod którymi biegła inna nitka -> ale tu się mogę mylić i proszę o korektę osoby, które bardziej niż ja pilnują rodzin nitkowych).
M.

7 komentarzy:

 1. Moim zdaniem, to będzie bardzo ciekawy miesiąc. W zależności od kolorów wzory poukładają się bardzo, bardzo różnie... to jest to coś, co tak lubię w needlepoincie. Czekam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Magda, zgadza się - Family A Splendor Silk to nić która "trzyma" nić metaliczną w dużym krzyżu, wyszywałyśmy to w lutym.

  Czekałam z dokończeniem lipca aż pojawi się sierpień, i teraz chyba już wiem co zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O kurczę. To ja jestem trochę w d... bo u mnie to baaardzo ciemny fiolet Aż strach się bać jak będzie wyglądał w tak jasnych kolorach :(((

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale to też ten sam kolor którym w wewnętrznych obszarach wyszywałyśmy Amadeus heart :)
  To musi się razem dobrze komponować! Ja nie zmieniam i będę konsekwentna :D Zobaczymy ja wyjdzie bo jutro chcę zacząć sierpień wyszywać.

  OdpowiedzUsuń
 5. No widzisz Aniu trochę paniki wprawdzie zasiałaś ale i tak fajnie wyjdzie :) ja mam 3 miesiące do nadrobienia juhu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja tam się trzymam konwersji, ryzyk fizyk :) u mnie to znowu bardzo jasny kolor jest, a i lipiec jest bardzo jasny :)

  OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy ...