wtorek, kwietnia 20, 2010

APOM- styczeń- ona_i_ja

Zaczęłam i ja :)
W pasmanterii nic oprócz standardowej kanwy nie dostane. Na szczęście w domu miałam len. Bo jak tutaj trafiam to nic już nie mogło mnie powstrzymać od wyszywania. Musiałam tylko poczekać na otwarty sklep papierniczy aby kupić ramkę. Kupiłam podobrazie razem z ramka drewniana i zaczęłam.
Oczywiście z niciami tez problem, wiec wzięłam mulinę dmc. Ramkę wyszyłam jedna nitka niebieskiej mulinki. I dopiero potem zauważyłam, ze źle policzyłam i jedno ramie jest dłuższe :). Mam nadzieje, ze uda mi się gdzieś to zgubić, a jak nie, to zacznę od nowa (bo pruć nienawidzę. Kolory będę dobierać w miarę wyszywania.

8 komentarzy:

 1. Niestety w tych haftach raczej nie uda się zgubić pomyłki - trzeba pruć.Kolejne ściegi wymagają dokładności.

  Czekam na zamówiony len 18ct z HS.
  Czy Ty też na takim haftujesz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Potwierdzam słowa Tereni - trzeba pruć bo narobi Ci się straszny misz masz. Ale trzymam kciuki za poprawki - ja tez ich nienawidzę i o ile w hafcie krzyżykowym uchodzi to na sucho - i tylko się zgrywam ze po prostu mam autorski wzór - o tyle tutaj jednak nie warto narażać się na późniejsze kompunowanie i niesymetryczność - a jeszcze nie daj boszeee się zniechęcisz przez to - po co na początku od razu lepiej poprawić.
  A tak poza tym strasznie się cieszę że dołączyłaś do nas hura!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. To i ja sie wypowiem .Też kiedyś chciałam "zgubić" pomyłkę ,niestety haft był do niczego.Dlatego teraz do bólu liczę nitki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tereniu haftuję na normalnym lnie o dośc luźnym splocie... kupowałam tkaninę w sklepie z tkaninami i tam nie ma żadnej numeracji.

  A co do prucia.... to chyba wezmę nowy kawałek materiału i zacznę od nowa... a już prawie kończę luty.... buuuuuuuuuuuuuu
  Bo przestaje mi się podobac , a kombinuje prawie na każdym kroku......

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję bardzo za odpowiedź.

  Tak jak mówiłam, w takich haftach niestety musi być dokładnie wyliczone, ponieważ przy wykonywaniu kolejnych ściegów albo zabraknie nitek, albo będzie ich w jednym miejscu za dużo.
  Przy kolejnych etapach znów błąd da o sobie znać - dlatego trzeba pruć, w razie jakiejkolwiek pomyłki.
  Nic się nie martw, ja bardzo zdolna jestem jeżeli chodzi o błędy.
  Paczka z moimi materiałami jeszcze nie dotarła....

  OdpowiedzUsuń
 6. Popieram słowa dziewczyn. Tak w needlepointcie jak i hardangerze niestety zatuszowanie pomyłki jest w zasadzie niemozliwe. Zawsze będzie widoczne, gdzie zrobilismy błąd...wiem bo doświadczyłam tego w hardangerze, więcej nie próbowałam...szkoda mi było czasu, lepiej poprawic od razu ;)
  A kolorek bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety, z doświadczenia wyszytych już czterech miesięcy powiem Ci, że nie da się zgubić tej pomyłki - lepiej teraz na poziomie pierwszego miesiąca spruć to dłuższe ramię, niż potem włożyć w to dużo pracy i być niezadowolonym z efektów.

  OdpowiedzUsuń

Porozmawiajmy ...