czwartek, kwietnia 01, 2010

APOM - kwiecień - tłumaczenie

Ello! Jesteśmy już w tłumaczeniu kwietniowym. W tym miesiącu nie mamy dużo pracy, ale za to będzie wiosennie i serduchowo! Akurat na lekkie wejście w wiosenne klimaty.

W tym miesiącu pracujemy w dalszym ciągu na obszarze B (Area B). Do zrobienia są serduszka w rogach naszych kwadratów, zaznaczone na podlinkowanym zdjęciu w kolorze różowym.

Schemat nazywa się Amadeus heart variation, w wolnym tłumaczeniu: wariacją na temat serca Amadeusza.
Do wyszycia używamy nici z rodziny A, odpowiednika nici Splendor Silk.
Używając odpowiedniej liczby nitek umieszczamy każde serce w rogu naszego obszaru B i wyszywamy koniecznie przestrzegając kolejności wyszywania pokazanej na podlinkownym zdjęciu.  Numerek, po numerku dokładnie wg schematu wyszywamy serduszko. Aż osiągniemy taki efekt jak na podlinkownym zdjęciu.

POMOC 1: Przed wykonaniem całego ściegu między punktami #1 i #2, odciągnij nieco nitkę tak aby był widoczny punkt #3, gdzie wbijasz igłę od dołu. Dalej: zanim napniesz ścieg między punktami #3 i #4, odciągnij nieco nitkę tak aby widoczny był punkt wbicia igły #5.
Pozwoli to na ładne prowadzenie nitki i na pewno uniknie się zaczepiania igłą o już wyszyte ściegi.

POMOC 2: Umieszczenie ściegów #14, 16 i 18 w jednym miejscu wkłucia (wewnątrz serduszka, na skos od ściegu 1), pozwoli uzyskać efekt 'puszystości' i wypełnienia serduszka.

Cały wpis kwietniowy dostępny jest TUTAJ.

Powodzenia i do zobaczenia w maju!


A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Porozmawiajmy ...